CHWILA OBECNA

Czy istnieje przyszłość lub przeszłość? Jeśli tak to gdzie, w jakim miejscu można je znaleźć? Jeśli istnieje, to tylko w chwili obecnej, w Twoim umyśle, w którym o nich myślisz. Czy jest coś innego niż teraźniejszość, i ta chwila, którą aktualnie żyjesz? Czy czas istnieje? Czy jest tylko pojęciem względnym, które ułatwia nam funkcjonowanie?

Wiele pytań, jednak zadałem je nie bez powodu. Ponieważ my ludzie, mamy skłonność ciągle wybiegać w przyszłość, bądź przeżywać przeszłość.

Jak wielu z nas, tak naprawdę żyje, jak wielu tak naprawdę czuje, że żyję? Mamy niesamowicie potężne narzędzia, umysł i serce, a wykorzystujemy je do tego, żeby się niszczyć?! Żeby samemu się sabotować i stwarzać sobie problemy?

Ciągle za czymś biegamy, bez przerwy się martwimy, żyjemy w bańce przeszłości. Po jaką cholerę? Jaki to ma sens? Kiedy tak naprawdę będzie czas, żeby zacząć żyć? Żeby skupić się na jedynej prawdzie, chwili obecnej. Jeśli ciągle będziesz biec, nie zwracając uwagi na to co jest w Tobie, to gdzie trafisz? Czemu ciągle się martwisz? Po co żyjesz w gniewie? Dlaczego nie akceptujesz tego, nad czym nie masz kontroli?

Moi drodzy, bądźmy, bądźmy dla siebie, bądźmy dla innych, żyjmy. Żyjmy w tym momencie, w którym jesteśmy, nie ma nic poza tym.

Oczywiście, warto planować, rozwijać się, dbać o siebie, pracować, ale tylko w tej chwili możemy to robić na prawdę.

Bądź obecny, bądź teraz, ciesz się życiem. 🙏

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *