CHWILA RELAKSU

Jeśli to czytasz daj sobie 5-10 minut czasu, zatrzymaj się na chwilę, daj sobie chwilę przestrzeni, nie śpiesz się nigdzie, zauważ chwilę obecną i skup się na swoim ciele.

Czujesz swoje ciało? Czy czujesz jakieś napięcia? Ból, nieprzyjemne odczucia?

Zlokalizuj źródło tego napięcia, gdzie jest najbardziej odczuwalne? Skup na tym swoją świadomość, co Ci mówi to miejsce? Może tam jest zlokalizowany twój stres, może tam kumuluje się gniew?

Daj temu miejscu uwagę, otocz je troską, przywitaj się z nim, co czujesz? Czy możesz je w jakiś sposób rozluźnić? Zmienia się intensywność tego napięcia gdy skupiasz na nim uwagę? Daj sobie chwilę, poeksperymentuj z tym miejscem. Nie oczekuj niczego, daj po prostu czystą uwagę, jak matka daje ją dziecku, które jej potrzebuje.

Gdy okazałaś troskę i uwagę temu miejscu, zmieniło się coś?

Jak dużo uwagi poświęcasz swojemu ciału? Masz dla niego czas? Zwracasz uwagę na to, co ono Tobie komunikuje? Potrafisz się z nim połączyć i posłuchać co mówi?

Zrób to, sprawdź, przyjrzyj się, daj sobie troskę, porozmawiaj czule ze swoim ciałem.

Popatrz teraz na umysł, co Ci komunikuje? Na co zwraca Twoją uwagę, w którym miejscu jest napięcie? Przyjrzyj się temu, czy możesz się do tego zdystansować, możesz spojrzeć na to z boku?

Spróbuj to zrobić, daj sobie chwilę przestrzeni, zatrzymaj się na moment, zobacz całą swoją istotę.

Poczuj tą chwilę, ona jest wszystkim, wyrzuć myśli, nie jesteś nimi, jesteś obecnością.

Dziś krótkie ćwiczenie, mam nadzieje że zdołałem Cię na chwilę zatrzymać.

Życzę Ci spokojnego umysłu

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *