DECYZJA O ZMIANIE

Dziś obudziłem się wcześniej niż zwykle, postanowiłem, że wstanę z łóżka, zazwyczaj się to nie zdarza, zwykle leżę i zastanawiam się jaki sens ma moje życie.

Jakoś tak dobrze się czuje, postanowiłem zrobić zdrowe śniadanie, co się ze mną stało? Przecież zwykle piję tylko kawę.

Wyszedłem na spacer, czuje jakieś dziwne uczucie, czy to radość? Skąd ona u mnie, przecież wczoraj myślałem, żeby z tym wszystkim skończyć? Co się stało? Skąd ta nagła zmiana?

Czy moje cierpienie się skończyło? Tak nagle, z dnia na dzień?
Gdzie ta depresja, gdzie te traumy, czy ja umarłem? Czy w niebie jest jak w zwykłym życiu?

Zobaczyłem przejechane zwierzątko, wzruszyłem się. Wzruszenie? Już dawno go nie czułem. Co jest grane?!

Wróciłem do domu, usiadłem na krześle i poczułem spokój. Pomyślałem, że to już przesada, jaki spokój? Gdzie te miliony myśli i emocji, które wczoraj rozsadzały mi głowę?
Dość myślenia, postanowiłem, oddam się temu uczuciu.

Resztę dnia byłem uważny jak nigdy, czułem się po prostu dobrze, sam ze sobą. Postanowiłem nawet zrobić coś dobrego i zapisałem się na wolontariat. Czy to uczucie, to miłość?

Następnego dnia, gdy się obudziłem, wróciły myśli, wrócił chaos, znowu mnie rozsadza. Dlaczego znowu muszę przez to przechodzić? Czemu mnie to spotyka? Ale zaraz, przecież pamiętam, że wczoraj było realne, wczoraj czułem się dobrze, było inaczej. Pamiętam dobrze, to uczucie spokoju i miłości.

Może doświadczyłem tego stanu, żeby coś zrozumieć?
Może to chwilowe oświecenie miało mi coś pokazać, że całe to cierpienie, sam sobie stwarzam, bo słucham swoich myśli, może to jest tylko w mojej głowie, może to ja mam wpływ na to, co czuje i co myślę.
Już wiem co zrobię, będę się starał, uczynię wartość ze swojego życia, mam teraz cel, odzyskam spokój, znajdę go, odnajdę tego prawdziwego siebie, którym byłem tamtego dnia.

Ta decyzja odmieniła moje życie. Wszystko się zmieniło, bo ja się zmieniłem. A tamten dzień, był dla mnie drogowskazem.

Myślę, że każdy zrozumie, morał tej krótkiej opowieści.

Życzę Wam wszystkim, ciągłego wzrastania.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *