DLACZEGO WARTO OKAZYWAĆ DOBROĆ?

Jako ludzie jesteśmy od siebie zależni, potrzebujemy innych, żeby funkcjonować. Są ludzie, którzy uważają, że nie potrzebują nikogo, że sami sobie ze wszystkim poradzą.Ale zastanów się, ile ludzi potrzebujesz, żeby nosić majtki? Ilu, żeby jeść widelcem? Ilu, żeby mieszkać w domu lub mieszkaniu?

Jeśli uważasz, że nikogo, to sam sobie wyprodukuj bawełnę, wydobądź rude metalu, żeby przetopić ją na igłę, lub widelec, wyprodukuj zapałki, żeby rozpalić ogień, sam sobie zrób cegły i wybuduj dom, wyprodukuj kable i podłącz sobie prąd z własnej zbudowanej elektrowni. Myślę, że nie muszę się dalej rozpisywać, po prostu jako ludzie jesteśmy od siebie zależni i potrzebujemy innych, czy tego chcesz, czy nie.

Razem tworzymy jedność, możesz być dla innych wrogiem, możesz ich źle traktować, poniżać, oceniać, czuć się lepszym. Ale gdyby nie inni, to Ciebie by tu nie było. A jeśli źle ich traktujesz, to nie zdziw się, jak ktoś źle potraktuje Ciebie.

A co jeśli traktujesz innych dobrze? Co, jeśli podchodzisz do nich z troską i współczuciem?

Wyobraź sobie, że idziesz ulicą i się do kogoś uśmiechniesz, tak szczerze i bezinteresownie. Co ta osoba pomyśli? Prawdopodobnie się ucieszy w myślach i być może pojawi się chęć odwzajemnienia. Co prawda ludzie są różni i niektórzy mają twarde skorupy gniewu, frustracji itp. Ale jest możliwość, że komuś polepszysz dzień i być może ta osoba uśmiechnie się do następnej, następna do następnej itd. Dzięki jednemu uśmiechowi zainspirujesz innych i możesz stworzyć 1000 uśmiechów. Tworzy to swego rodzaju łańcuch. I tak samo działa to w drugą stronę.

Następnego dnia to do Ciebie wróci, bo któraś osoba z kolei się do Ciebie uśmiechnie, a może akurat dziś będziesz tego potrzebować.

Oczywiście to tylko prosty przykład, ale pokazuje, że dobroć ma siłę sprawczą i że to TY możesz tworzyć lepszy świat. Możesz go też niszczyć, masz taki wybór.

Ważne jest, żeby robić to bez oczekiwań, bo tak jak mówiłem, są też ludzie pogubieni, którzy mogą Cię źle potraktować. A jeżeli uśmiechniesz się do takiej osoby bezinteresownie, bez oczekiwań, to nie zawiedziesz się, jeśli odburknie bądź będzie niemiła.

Pamiętaj, że każda zmiana następuje z czasem i jeżeli ludzie są pogubieni, to potrzebują czasu, żeby się odnaleźć, ale jeśli wytrwasz w swojej dobroci, pokażesz wartości i zasady. To możesz zainspirować wiele ludzi i powoli będzie się to zmieniać na lepsze.Bardzo ważne jest też, aby dobrze myśleć o innych.

Bardzo lekki i prosty tekst, ale mam nadzieje, że kogoś zainspiruję.

Kimkolwiek jesteś, pozdrawiam Cię uśmiechem 😊🙏

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *