ENERGIA EMOCJI

Każde Twoje doświadczenie, każda myśli, chwila, emocja, wprowadza energię do świata.

Wszystko jest formą energii. Popatrz na swoje ciało, co czujesz w momencie, gdy słuchasz na full, swoją ulubioną piosenkę? Masz dreszcze w Ciele, czujesz mrowienie? Co czujesz, gdy wypełnia Cię radość.

Ok, powiesz mi, że to hormony, tak, a z czego składają się hormony? Z cząsteczek, te z atomów, a te z kolei z cząstek subatomowych, które to są formą energii.

Wszystko, co Cię otacza, Ty, powietrze, twój dom, to wszystko jest formą energii.

A więc czym są myśli? No także formą energii, impulsem elektrycznym, który wytwarza się w mózgu.

Nie będę się tu zagłębiać w temat, skąd ta energia się bierze, co ja tworzy itp.

W tym poście chciałem tylko przekazać, że każde Twoje doświadczenie, każda myśl i każdy chwila w życia, jest formą energii, która wytwarzasz. Można powiedzieć, że jesteśmy generatorami.

Ale co to dla nas znaczy? Bardzo wiele. Otóż generując energię, oddajesz ją światu. Tak działa generator, tworzy energię, aby coś zasilić. Każda twoja emocja, jest formą energii.

Ale żeby było prościej, podam Ci przykład. Weźmy pod uwagę gniew, gniew ma silny potencjał energetyczny, ma on zaalarmować Cię, że coś jest nie tak, to energia, która krzyczy, że w tej sytuacji, masz się zatrzymać i obserwować, obserwować jak reagujesz, czego nie akceptujesz itp. Nie mówię, że jest zła, nie chcę, żeby ktoś mnie źle zrozumiał, mówię, że ma silny potencjał, który każe nam zmienić kierunek.

Niestety często, źle go odbieramy, przez co wykorzystujemy go, do wzmacniania tej energii. W ten sposób denerwujemy się jeszcze bardziej, tworząc jeszcze większy ładunek energetyczny, który musi znaleźć ujście, może je znaleźć w Twoim Ciele, jeśli będzie duszony, bądź w otoczeniu, jeśli będzie wyrzucony.

A więc każda nasza emocja to energia, która ma na coś zwrócić uwagę. Każda emocja ma swój potencjał energetyczny, który trzeba zrozumieć. Dzięki tej umiejętności możemy naprawdę szybko się rozwinąć.

Mamy obowiązek wziąć odpowiedzialność za tą umiejętność, gdyż bez niej, wprowadzamy w świat energię destrukcji.

Człowiek często nie zdaje sobie sprawy jak wielką siłę w sobie ma.

Oczywiście temat energii, rozciąga się znacznie, znacznie szerzej, w tym wpisie chcę tylko przypomnieć nam naszą siłę.

Od czego zacząć? Od uważności, dla mnie, jest to obserwowanie form energii, które powstają w naszym ciele, ta energia, tworzy naszą osobę, więc jeśli ją poznamy, poznamy także siebie.

Jeśli wyrazicie zainteresowanie, postaram się rozszerzyć temat uważności.

Życzę Wam wszystkim, zrozumienia siebie

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *