JESTEŚMY JEDNYM

To, co dziś napiszę, może nie być jasne, wiele osób może się nie zgodzić i każdy zinterpretuje to na swój sposób, ale chcę przedstawić swój punkt widzenia.

Wielu nauczycieli duchowych, wspomina o tym, że jesteśmy wszyscy jednością, ale co to właściwie znaczy? Co to oznacza, że jesteśmy jednością?

Otóż żeby to zrozumieć, najlepiej będzie na początek zastanowić się nad tym, czym jest jedność. Woda w szklance tworzy jedność, ale jeśli przelejesz połowę do innej szklanki, to nie jest już jednym, ma taki sam skład, jest w tej samej postaci, ale fizycznie jest już oddzielona.

A więc jak możemy tworzyć jedność, skoro jesteśmy oddzieleni? Odpowiedź jest prosta, a jednocześnie skomplikowana. Wszyscy mamy część wspólną, ta część wspólna u każdego jest jednym i tym samym. Wyobraź sobie tę część, jako punkt światła, teraz wyobraź sobie, że ten punkt to Ty (nie Twoje umiejętność, rozumowanie, postrzeganie siebie itp), to czysta świadomość.

Ten punkt jest czystą świadomością, nie podlega pod nic i nic jej nie określa.

Teraz wyobraź sobie, że każdy człowiek, ma taki sam punkt, jednak nie jest on oddzielny dla każdego, jest on jednym i tym samym u każdego człowieka. Wiem, że to może być skomplikowane, ale to właśnie jest ta jedność.

Ludzie szukają Boga na zewnątrz, nie wiedząc, że mają go w sobie. Jesteśmy fizycznie rozdzieleni, ale to, co nas tworzy, jest jednym i tym samym i każdy z nas to ma.

Tak ja postrzegam jedność, zawsze ta idea była mi bliska, ale nigdy nie rozumiałem jej w ten sposób, który teraz wydaje mi się naturalny.

Życzę Wam miłego weekendu

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *