MYŚLI

Jak wpływ mają na nas myśli?

Czy miałeś kiedyś dzień pełen niepowodzeń? Od samego rana nic nie szło po Twojej myśli, a z biegiem dnia było tylko gorzej? Chyba każdy doświadczył takiego dnia, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że mógł to przerwać.

Myśli wywołują emocje, a emocje wywołują myśli, jeśli wstajesz z łóżka i skupiasz się na tym, że twój partner/partnerka zostawił brudny garnek w zlewie, a przecież tyle razy powtarzałeś, żeby tego nie robił, to już rodzi się w tobie gniew, który potem pielęgnujesz i który się tylko nasila z biegiem dni, miesięcy, lat.

I tak sobie żyjesz, w tej bańce gniewu, frustracji, smutku, poczucia winy itp. Otóż sam sobie kreujesz rzeczywistość i w każdym momencie możesz powiedzieć: Dość!! Ja chce to zmienić, chce być radosnym, spokojnym i uprzejmym człowiekiem!

Tylko jak? Bardzo prosto, wystarczy, że umyjesz ten garnek 😂

Wtedy zauważysz, że, wszystkie inne garnki, talerze i naczynia są umyte i przypomnisz sobie, że partner przywitał Cię wczoraj pocałunkiem. Zauważysz, że są też dobre rzeczy, które Cię otaczają i możesz się skupiać na nich, dzięki czemu wytworzysz nawyk pozytywnego myślenia, a mając taki nawyk, nawet jeśli coś Ci się nie uda, będziesz miał siłę, żeby obrócić to w korzyść.

Bo mózg także ma swoje ścieżki, którymi chodzi, tak jak go najczęściej prowadzisz, ale to temat na inny post.

Wszystkiego dobrego, kochajcie się 🥰

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *