NIE LUBIE TEGO CZŁOWIEKA!!

Jak często tak o kimś myślisz? Czujesz złość na kogoś, bo zachował się inaczej, niż tego oczekiwałeś? Zachował się nie fer, wobec Ciebie?

Wiem, jesteśmy tylko ludźmi, możemy się zezłościć na kogoś, bo ta osoba powinna zachować się inaczej, często czujemy się przez to skrzywdzeni. Jednak, czy chowanie urazy, ma jakiś sens? Co się dzieje w momencie, gdy czujemy do kogoś urazę?

Zadam Ci jedno pytanie. Dlaczego nie lubisz osoby X?

W tym momencie pojawi się 10 argumentów, kilka sytuacji i mnóstwo przemyśleń (mówię statystycznie, jeśli nie chowasz do nikogo urazy, to świetnie).

No i ok, może ta osoba nie ma zasad, może Cię skrzywdziła, może nawet robi to notorycznie i czerpie z tego przyjemność. Ale to, co Ty masz w głowie o tej osobie, zmienia także Ciebie, ten gniew, żal, smutek te uczucia i myśli, sprawiają, że coraz bardziej cierpisz. Jeśli naprawdę zaczniesz nienawidzić tę osobę, to gdzieś w środku, nienawidzisz pewnej części siebie.

Otóż te wszystkie emocje, zaczynają Cię zamykać w pewnej klatce, im więcej osób nie lubisz, im bardziej o nich negatywnie myślisz, tym łatwiej Ci znienawidzić, inne osoby, tym większe pojawiają się Twojej głowie oczekiwania wobec innych i coraz bardziej cierpisz. To wszystko, również zmienia Twoje serce, coraz ciężej Ci poczuć empatię, ciężej o zrozumienie, o współczucie.

Dlatego, chowanie urazy i myślenie o kimś w negatywnych kategoriach, jest szkodliwe. Wiem, że czujesz się skrzywdzony przez wiele osób i ciężko to zapomnieć, każdy przez coś takiego przeszedł, ale chowanie urazy i myślenie negatywne, wchodzi w nawyk, który prowadzi do tego, że sami się upodabniamy do tych, co nas skrzywdzili.

Dlatego, warto wybaczać, to czyni wolnym, warto również, dobrze myśleć o innych, bo w tym także tkwi moc, to nas rozwija i sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, łatwiej nam również zrozumieć innych i jest w nas mnóstwo empatii.

Życzę Ci, wolności serca, jesteś super

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *