ODPUSZCZENIE

Odpuszczenie jest jednym z ważniejszych elementów naszego rozwoju, wiele się mówi na ten temat, każdy nauczyciel duchowy, psycholog, terapeuta, powie Ci o tym, jak istotne ono jest.

Jednak, czy ktoś tłumaczy, czym tak naprawdę jest odpuszczenie? Jak to poczuć? Wiele ludzi, na siłę próbuje odpuścić, mówią sobie w głowie: odpuszczam, odpuszczam i próbują ten stan osiągnąć za wszelką cenę.

Lecz już w tym momencie pojawia się problem, odpuścić nie można na siłę, samo chcenie odpuszczenia, jest jego przeciwieństwem.

Odpuszczenie jest pewnym stanem umysłu, jest bardzo mocno powiązane z akceptacją. Ten stan, można osiągnąć, tylko w momencie braku jakiegokolwiek oczekiwania. Zawiera się on w spokoju serca i umysłu, nie przyjdzie od do Ciebie w momencie pragnienia.

Żeby to prościej zobrazować, jeśli czegoś chcesz, to znaczy, że tego nie masz. Jeśli pragniesz być spokojny, to znaczy, że jesteś niespokojny.

Więc jest to stan umysłu, w którym jesteś pozbawiony chcenia. Czysty stan świadomości.

Żeby go uzyskać, musisz wyzbyć się oczekiwań.

Gdy go poczujesz, pojawi się radość, spokój i wdzięczność. No i prawdopodobnie zaraz zniknie, bo pojawi się oczekiwanie co do utrzymania tego stanu ?

Wybaczcie, jeśli jest to słabo zrozumiałe, nie wiem jak to inaczej opisać, chciałem się tym podzielić, gdyż uważam, że jest to bardzo istotne. Dajcie znać czy ma to sens.

Życzę Ci prawdziwego odpuszczenia i przesyłam najlepsze intencje.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *