POKORA

Często spotykam się z oceną, oceną mojej osoby, oceną innych, oceną pogody, oceną poglądów, wiary i wielu innych aspektów. Przyznam się, że sam czasami oceniam innych, gdyż całe dzieciństwo, byłem oceniany.

Jednak zastanówmy się, co te nasze osądy wnoszą do życia? Czy twoja frustracja jakąś osobą, zmieni tę osobę? Czy wiesz, co spowodowało, że ta osoba, jest jaka jest? Czy ktoś jest winny tego, że wychował się w patologi? Czy ktoś jest winny tego, że urodził się w biedzie?

Otóż ocena, zmienia nasze podejście, podejście do świata, do ludzi, do rzeczywistości. Zamyka nas na współczucie, empatię, zrozumienie. Zamyka nas na to, co w nas najważniejsze. A gdy oceniasz innych, tak naprawdę, oceniasz siebie, bo boisz się, że ktoś jest lepszy, niż Ty. Każdy z nas, jest swego rodzaju ofiarą, ofiarą wychowania, systemu, przekonań, ale każdy z nas jest również twórcą.

Piszę do Ciebie człowieku, bo masz moc, masz moc żeby to zmienić, masz energię, żeby to naprawić, poczuj to!! I zrób coś, co należy zrobić. Zacznij tworzyć życie oparte na wartościach, na współczuciu, zrozumieniu i miłości. Czyli na tym co nas tworzy, co nas buduje i wzmacnia.

Następnym razem, gdy kogoś ocenisz, zastanów się przez chwilę, co spowodowało, że ta osoba się tak zachowała, co spowodowało, że ta osoba jest taka, a nie inna, a gdy przyjdzie do Ciebie zrozumienie, nauczysz się wybaczać.

Jak to powiedział pewien mądry człowiek: „Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem” Carl Gustav Jung

Ceń, kochaj i wybaczaj 🙏

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *