PRZEBACZENIE

Dlaczego warto wybaczać? Co to wnosi do naszego życia?

Często na naszej drodze spotykamy osoby, które nas krzywdzą, fizycznie bądź psychicznie. Czasami pozostawiają nam rany w sercu, które potem ciągną się za nami przez lata. Cierpimy z tego powodu i pielęgnujemy w sobie żal, poczucie niesprawiedliwości, i zawiść. Emocje te nam ciążą i nie pozwalają ruszyć do przodu, w wielu sytuacjach budzi się w nas trauma, zaczynamy się stresować i zamykamy się w sobie. Czasami nawet chcemy się zemścić. Ale pomyśl, czy pielęgnowanie tych wspomnień jest dla Ciebie korzystne? Czy zemsta bądź złorzeczenie, przyniesie Ci ukojenie?

Otóż nie, pogłębi tylko twoje rany, a Ty będziesz bardziej cierpieć. Jedyne wyjście z tej sytuacji prowadzi przez wybaczenie, musisz z serca wybaczyć osobie, która wyrządziła Ci krzywdę.

Wiem, że to trudne, ale ta droga jest drogą właściwą. Jeśli wybaczysz, odpuścisz również emocje, które się w Tobie nagromadziły.

Czasami musimy wybaczać wielokrotnie, gdyż nie potrafimy tego zrobić z sercem, czysto wybaczając. Ale warto to robić nawet 100 razy, jeśli potrzeba. Bo gdy wybaczysz, uzdrowisz swoje życie.

Jest też jedna wyjątkowa osoba, której szczególnie musisz wybaczyć, to Ty.

Wybacz sobie poczucie winy, wybacz sobie złość, wybacz niewiedze, niezdarność, złe myśli. WYBACZ wszystkie swoje błędy, bo nie zmienisz przeszłości, nie ma sensu się zadręczać i tkwić w poczuciu winy, bo to prowadzi donikąd. Ale możesz wybaczyć, wyciągnąć lekcje na przyszłość i ruszyć z kopyta do przodu.

Na koniec podrzucę Ci dobre ćwiczenie, które możesz zastosować, jeśli nie potrafisz do końca wybaczyć, ale tego chcesz.

Każdego dnia (w myślach lub nie), życz wszystkiego dobrego, osobie, która Cię skrzywdziła. Wiem, że to ciężkie, ale warto.

I pamiętaj, nie musisz lubić kogoś, kto Cię skrzywdził i udawać, że wszystko jest w porządku, wystarczy, że wybaczysz temu komuś i pójdziesz swoją drogą.

Życzę Ci odpuszczenia wszystkiego, co Ci ciąży i ruszenia ścieżką szczęśliwego życia. 🙏😉

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *