RÓWNOWAGA

Dlaczego równowaga, w naszym życiu, jest niezbędna?

Nasze życie składa się z kilku sfer, są to m.in. rodzina, zdrowie, praca, pasja, przyjaciele, rozrywka itp. Każda ze sfer w pewnym stopniu oddziałuje na inne.

Jak wiadomo, nasza doba składa się z 24 godzin, z czego przesypiamy średnio 8. Zostaje Ci 16 godzin do rozłożenia, na różne strefy życia.

Każda z nich potrzebuje poświęconego czasu, aby się rozwijała. Jeśli chcesz mieć dobry związek, musisz poświęcać na niego czas, jeśli chcesz zarabiać, musisz pracować, jeśli chcesz mieć znajomych, musisz z nimi rozmawiać.

Więc jeśli pracujesz 8 godzin, to zostaje Ci 8 wolnych. Na co je poświęcasz? Jeśli na rozrywkę (netflix, gry, imprezy) to nie dziw się, że w Twoim związku coś jest nie tak. Jeśli jesz fast-foody, popijasz colą i nie dbasz o kondycje, to nie dziw się, że Twoje zdrowie zaczyna szwankować.

Otóż ważne jest to, aby dobrze wypośrodkować swoje zaangażowanie w różne sfery życia, czasem jesteśmy tak zabiegani, że zapominamy, co tak naprawdę w życiu jest ważne. A pamiętaj, że im szybciej biegniesz, tym ciężej się zatrzymać.

Więc jeśli jesteś nieszczęśliwy/nieszczęśliwa, Twój związek upada, znajomi się odwracają lub masz problem ze zdrowiem, to zadaj sobie pytania: Czy ja dobrze gospodaruje swój czas? Czy w moim życiu jest równowaga? Może problem leży w moim podejściu (we mnie), a nie w otoczeniu?

Zastanów się nad tym, podejmij działanie, i skoryguj swoje błędy, nigdy nie jest za późno na zmianę. A jeśli nie wiesz jak to zrobić, to zacznij szukać wiedzy.

Warto mądrze rozłożyć swój czas, bo jest to najcenniejsza waluta, jaką posiadasz. A jeśli to zrobisz, w Twoim życiu pojawi się równowaga.

Życzę Ci, mądrości w gospodarowaniu czasem i umiejętności w odróżnieniu tego co błahe, od tego co ważne. 🙏

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *