ROZWÓJ DUCHOWY

Jeśli mnie znacie, to wiecie, jak dużą wartość dla mnie ma rozwój duchowy.

Wiele w tym temacie się nauczyłem, zgłębiałem wiedzę od 10 lat, widziałem wiele metod, wiele rad, obietnic, ideologii itd.

Przeczytałem również mnóstwo książek, artykułów i informacji.

Czy dała mi coś ta wiedza? Sama wiedza nie dała mi niczego. Może pewne kwestie były dla mnie bardziej oczywiste. Dopiero praktyka dała rezultaty. Dopiero w momencie, gdy postanowiłem wiedzę wdrożyć w życie, moje życie zaczęło się zmieniać. Dopiero w praktyce, przychodziło głębokie zrozumienie, takie, które zaczęło podważać schematy.

Teraz widzę, że zawsze popełniałem pewien błąd. Ten błąd to pośpiech, chciałem wszystko osiągnąć szybko, od dziecka byłem tego nauczony, więc w rozwoju duchowym także stosowałem tę zasadę. Szybko do celu.

Czy to mi coś dało? Tak, spowolniło mnie ?

Nie akceptowałem tego, co czułem, nie akceptowałem swoich myśli, no bo przecież rozwijałem się, więc powinienem myśleć o innych dobrze, powinienem czuć dobre emocje. Wiedziałem, co powinienem, a czego nie powinienem. Nie akceptowałem swojego etapu w rozwoju, więc stałem w miejscu.

Pragnę tylko powiedzieć, że jesteś w miejscu, w którym potrzebujesz być i pierwsze co musisz zrobić, to zaakceptować, zaakceptować to miejsce, ta sytuacje i obecnego siebie. Dopiero wtedy ruszysz.

Oczywiście rozwijaj się, zdobywaj wiedzę, umiejętności, praktykuj uważność i wdzięczność. Ale nigdy nie walcz z samym sobą. Nie walcz z tym, co czujesz i co myślisz. Obserwuj to, a dowiesz się, gdzie jesteś ranna i jak to uleczyć.

Życzę Ci, pełnej akceptacji siebie i swojego życia

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *