SIŁA INTENCJI

Czym jest intencja? Czy ma w sobie jakąś siłę?

Intencja jest swego rodzaju pragnieniem, pragnieniem, aby Twój czyn bądź słowo przyniosło określony rezultat, może być ona zła (wynikająca z pobudek egoistycznych) bądź dobra (jeśli czujemy, że pochodzi z serca)

Intencja niesie w sobie ogromną siłę, to ona potrafi nas doładować w ciężkich momentach. Potrafi być dla nas swego rodzaju latarnią, która oświetla drogę. Jednak czasami też możemy się przez nią pogubić.

Skąd wiadomo, że nasze intencje są dobre? Zastanów się, pragniesz być bogaty dlatego, że chcesz mieć więcej od innych, bo zawsze czułeś się gorszy? A może dlatego, że chcesz dla siebie czegoś dobrego, dla swoich dzieci, dla innych. Chcesz mieć idealne ciało po to, żeby inni Cię podziwiali i zazdrościli, czy dlatego że chcesz być zdrowy, i motywować innych na swoim przykładzie?

Jeśli nasza intencja, bierze się z pobudek egoistycznych, zazwyczaj prowadzi do cierpienia. Jeśli pochodzi z serca, jest intencją, której potrzebujesz i doprowadzi Cię do miejsca, w którym się odnajdziesz.

Ok, ale dlaczego intencja ma siłę? Otóż im silniejsza intencja, tym większa moc sprawcza. Jeśli intencja jest silna, to o niej pamiętasz, więc dostosowujesz do niej swoje działania, dzięki czemu zmierzasz w jej kierunku.

Wyobraź sobie, że masz intencję, żeby być jak najlepszym człowiekiem, ta intencja jest silna i o niej pamiętasz. Co więc zrobisz w sytuacji, gdy ktoś poprosi Cię o pomoc bądź zobaczysz, że ktoś tej pomocy potrzebuje? Pomożesz mu, na tyle, na ile potrafisz. Chyba że wiesz, że nie możesz nic zrobić. A jeśli nie masz takiej intencji? Może być różnie, możesz go zignorować, możesz zrobić to od niechcenia, a możesz mu pomóc, to też zależy od tego, jakie masz zasady. Jednak intencja jest pierwszym, o czym sobie przypomnisz.

Jak więc stworzyć silną intencję, która będzie wskazywać drogę? Pamiętasz może bardzo radosne wydarzenia z Twojego życia? Coś, co zapadło Ci w pamięć i wiesz, że będziesz pamiętać to do końca życia? Każdy ma taką sytuację, a wiesz, dlaczego ciągle ją pamiętasz? Bo była silnie naładowana emocjonalnie. Dzięki silnym emocjom, wydarzenia, słowa bądź czyny zapadają nam w pamięć.

Pewnie już się domyślasz, że żeby Twoja intencja była silna, musisz przywiązać do niej silne emocje. Ważne, żeby te emocje były pozytywne, to Cię będzie motywować. Najważniejsza kwestia, to to aby sprawdzić, czy nasza intencja pochodzi z serca, czy jest to coś, czego naprawdę pragniemy, i czy jesteśmy przekonani co do jej słuszności. Żeby to wiedzieć, musisz się rozwijać, bo tylko dzięki rozwojowi, leczymy się ze swojej przeszłości, akceptujemy ją i wzrastamy. A to na podstawie swojej przeszłości, tworzymy swoje pragnienia, cele itp.

Więc jeśli masz wiele nieuleczonych ran w sobie, to ciężko będzie zobaczyć intencję, która pochodzi prosto z serca. Więc nieistotne kim jesteś, możesz być profesorem, psychologiem, prawniczkom czy nauczycielką, ważne jest to, abyś nie budował swojej przyszłości, na ranach z przeszłości. Zaakceptował siebie i tworzył swój świat w chwili obecnej.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, piękny człowieku i pamiętaj Twoja wartość jest bezcenna 🙏😉

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *