SIŁA KREACJI

Czy jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje życie? Czy wiesz, że masz siłę twórczą, dzięki której tworzysz swoją rzeczywistość?

Na pewno znasz powiedzenie „sam jesteś kowalem swego losu”, ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co to naprawdę znaczy? Owszem, możesz powiedzieć, że to podświadomość i wgrane w nią programy, sterują Twoim życiem i będziesz miał rację. Możesz powiedzić, że los jest z góry ustalony i będziesz miał rację. Możesz stwierdzić, że otaczają Cię źli ludzie, i także będziesz miał rację.

Dawno temu, był pewien podróżnik, który postanowił wyprowadzić się ze swojego kraju, zawitał do Aten i spotkał Sokratesa.

Zapytał go: Hej człowieku, jak jest w tym mieście?

Sokrates odparł: Najpierw powiedz mi, jak jest w mieście, z którego przybywasz?

Na to odpowiedział: Ojj, tragicznie, wszędzie sami złodzieje, nikt nikomu nie pomaga, ludzie są zawistni i zazdrośni.

Na to Sokrates odparł: W takim razie idź jak najdalej stąd, w Atenach niczego innego nie znajdziesz.

Następnego dnia, Sokrates spotkał innego podróżnego, który zadał to samo pytanie: Jak jest w Atenach?

Sokrates zapytał: A jak jest w mieście, z którego przybywasz?

Podróżnik odparł: Cudownie, wszyscy się wspierają, ludzie są mili, lojalni i uczciwi.

Na to Sokrates odrzekł: W takim razie świetnie, w Atenach jest tak samo.

Tym jest właśnie siła kreacji, możesz wierzyć w cokolwiek pragniesz, i to się będzie w Twoim życiu pojawiało, jeśli kierujesz się strachem, wrogością i żalem, to nie oczekuj, że na zewnątrz nagle coś się zmieni. To Ty się musisz zmienić, Ty musisz uwierzyć w lepszy świat, Ty musisz zacząć go kreować, bo to Ty masz siłę sprawczą.

I owszem, są pewne przekonania, które mogą Cię niszczyć, nadane przez rodziców, społeczność i system, siedzą w podświadomości i Cię sabotują, ale nie odbiorą Ci siły sprawczej, i możesz je zmienić, jeśli tylko tego pragniesz. Ważne, żeby wziąć za nie odpowiedzialność i zacząć tworzyć swój świat, lepszy świat.

Życzę Ci wszystkiego, co dobre. 🙏

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *