SIŁA PRZEKONAŃ

Przekonania

Skąd bierze się nasza perspektywa i dlaczego jesteśmy tak bardzo przekonani co do jej słuszności? Dlaczego dwoje ludzi w tej samej sytuacji wyciągnie zupełnie różne wnioski? Czym to jest spowodowane?

Otóż każdy ma własne spojrzenie, które kształtuje się z biegiem lat. Jest ono zależne od wychowania, otoczenia, religii, inteligencji i kilku innych czynników.

Jednak perspektywa nie zawsze jest słuszna, nie zawsze mamy racje, nawet będąc przekonani, że jest inaczej. Sami kształtujemy swoje przekonania, które bardzo często są dla nas szkodliwe, niestety czasem też śmiertelne.

Ale nasz umysł jest niesamowity i mamy możliwość to zmienić. Możemy pozbyć się błędnych przekonań i stworzyć nowy światopogląd, który będzie nas wspierał, a nie sabotował.

Do tego potrzebna jest przede wszystkim świadomość, świadomość naszych przekonań.

Jak ją zdobyć? Jest kilka sposobów, możemy poprosić psychologa o pomoc, możemy zacząć się rozwijać, czytać książki, prowadzić dziennik świadomości, skupiać się na chwili obecnej, obserwować swoje emocje, medytować.

Do tego potrzebny jest czas, zaangażowanie, chęć zmiany i systematyczność, ale sami sobie odpowiedzcie, czy kilkanaście minut dziennie to dużo? Jeśli w nagrodę możesz mieć lepsze życie?

Jeżeli masz jakiś ciekawy sposób na zmianę przekonań, podziel się proszę w komentarzu.

Życzę wszystkim miłego dnia i ciągłej zmiany na lepsze 😉

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *