SPEŁNIENIE

Dlaczego jest ono takie ważne? No zastanów się, czy człowiek, który się nie spełnia, jest szczęśliwy? Czy cieszy się życiem?

Myślę, że każdy z nas powinien zadać sobie pewne pytanie:

Czym jest dla mnie spełnienie?

Chyba każdy chce czuć się spełniony w życiu, ale dla każdego jest ono zawarte w czymś innym. Są jednak pewne kluczowe kwestie, które według mnie są bardzo istotne, jeśli chcesz osiągnąć spełnienie.

Otóż tak ja wspomniałem, dla każdego spełnienie jest czymś innym, jeden znajdzie je w rzeźbieniu, drugi w budowie dróg, ktoś inny w nauczaniu, inny w zdobywaniu gór.

Natomiast są pewne kwestie wspólne, jedną z nich jest dawanie wartości innym. To nie musi być materialna wartość, to może być nauka, inspiracja, dobry uczynek. Tak jak już w poprzednich postach mówiłem, wszyscy jesteśmy od siebie zależni. Jeżeli robimy coś, co ma wartość dla innych, to w pewnym sensie spełniamy swoje przeznaczenie.

To może być rzeźbienie, malowanie, budowanie. Podam przykład, jeśli jesteś rzeźbiarzem, to tworzysz coś np. z drewna i sprzedajesz komuś, kto chce to kupić. To znaczy, że dajesz mu coś, co mu się podoba, sam tego nie potrafi zrobić, ale jest w stanie Ci zapłacić, żeby to mieć. A więc płaci Ci za Twoje doświadczenie, za umiejętności, za czas i zaangażowanie, innymi słowy, za wszystko, czego potrzebujesz, aby tę rzeźbę stworzyć. A im więcej od siebie dasz, tworząc tę rzeźbę, tym większe spełnienie poczujesz, gdy komuś się spodoba.

I tutaj zaczyna się kolejna istotna kwestia, jest to pasja. Na pewno nie raz słyszeliście określenie, to jest zrobione z pasją. Czyli ktoś, kto wykonał jakąś pracę, włożył w nią całe serce, dzięki czemu wyszło coś świetnego. Dlatego, jeśli chcesz być człowiekiem spełnionym, musisz z pasją, robić to co robisz. I tu nie chodzi tylko o zaangażowanie, tu chodzi o serce. Tu chodzi o to, żeby dawać z siebie maximum, tylko dlatego, że chcesz to dać, bo jest to coś, co Cię kręci.

Więc jeśli robisz coś z pasją, to dajesz z siebie wszystko, dzięki temu też się uczysz i stajesz się w tym coraz lepszy/lepsza, wtedy ma to coraz większą wartość.

Jeśli robisz coś tylko dla pieniędzy, to uważasz, że poczujesz spełnienie gdy zarobisz te pieniądze? Mogą Ci dać one chwilową radość, chwilowe poczucie bezpieczeństwa, ale wyobraź sobie, że masz tyle pieniędzy, ile pragniesz, spełniasz swoje marzenia, robisz to co chcesz i masz wszystko. Będziesz wtedy czuć spełnienie? Możesz powiedzieć tak, pieniądze dadzą mi wszystko, czego potrzebuje, dzięki temu będę czuć spełnienie. Ale tak naprawdę oszukasz w ten sposób samego siebie, oszukasz, bo nie wypełnisz pustki niczym materialnym, nie wypełnisz pustki drogim samochodem, jachtem, czy piękną willą, będziesz wtedy czuć jeszcze większą pustkę. Prawdziwe spełnienie odnajdziesz tylko wtedy, gdy robisz coś z serca.

Oczywiście, jeśli masz na to pieniądze, kup sobie ten jacht, czy dom, to nic złego, jeśli masz takie marzenie, chodzi tylko o to, żeby nie szukać w tym spełnienia.

I tu też nie chodzi o to, żeby dawać coś za darmo (choć bezinteresowność, także wiele wnosi do Twojego wnętrza, o tym pisałem w innym poście), zarabianie pieniędzy jest ok, prawie każdy ich potrzebuje, chodzi o to, żeby wkładać całe serce, w to czym się zajmujesz.

A zazwyczaj im więcej wartości wnosisz do czyjegoś życia, tym więcej zarabiasz.

Więc podsumowując, jeśli to, co robisz, jest Twoją pasją, to dajesz od siebie najwięcej wartości, dzięki temu czujesz najwięcej spełnienia. Pamiętaj też, że jeśli nie masz pasji, to ona sama do Ciebie nie przyjdzie, musisz zacząć coś robić, sprawdzać co Cię kręci, szukać tego czegoś i działać.

Takie jest moje zdanie na temat spełnienia, chętnie poznam wasze.

A więc człowieku, który czytasz te słowa, życzę Ci, abyś odnalazł pasję i abyś każdego dnia czuł się spełniony. 🙏

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *