SPOKÓJ

Czym dla Ciebie jest spokój?

Czy zdarza Ci się czasami powiedzieć do kogoś, daj mi spokój? Mi się zdarza, czasem do narzeczonej, czasem do córki, czasem do reszty rodziny i znajomych. Zawsze w momentach, gdy przychodzą do mnie ciężkie emocje, które zaburzają moją równowagę.

Te emocje są moje, ale obciążam nimi kogoś innego, myśląc, że to właśnie on je spowodował. Skąd one się biorą? Dlaczego zaburzają mój spokój? Te emocje przychodzą z oczekiwań, z braku akceptacji rzeczywistości, z braku akceptacji rzeczy takimi, jakie są. Z tego, że wymagam czegoś od partnerki, a ona tego nie spełnia, z tego, że pies zesikał się w domu, a przecież wychodziłem z nim na dwór wieczorem, z tego, że córka mnie nie słucha i robi swoje, a przecież nie chce dla niej źle.

Możemy sobie wiele rzeczy wytłumaczyć, że coś powinno być takie, a nie inne, ale prawda jest taka, że wszystko jest takie, jakie jest, a nie takie jak sobie to wyobrażamy.

Dziś wiem, że spokój jest przestrzenią, przestrzenią, w której jestem obecny, w której nie wymagam, nie myślę i nie oczekuje. Jest to miejsce magiczne, które każdy ma w sobie, lecz nie każdy je odwiedza. Bo spokoju nikt nam nie może podarować, możemy tylko podarować go sobie sami.

Kimkolwiek jesteś, życzę Ci, abyś dostrzegł spokój, który jest wewnątrz Ciebie 😉
Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *