ŚWIADOMY ODDECH

Bez jedzenia wytrzymamy ponad miesiąc, bez wody kilka dni, a bez oddechu, maksymalnie kilka minut.

Bardzo często, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak potężnym narzędziem jest nasz oddech, to on nam daje najwięcej energii, to on odświeża i oczyszcza nasze ciało.To dzięki oddechowi, możemy żyć.

Jako ludzie, tak się do niego przyzwyczailiśmy, że przestajemy z niego właściwie korzystać.

Każdy mnich, powie Ci, że jezdnym z najpotężniejszych narzędzi jakie posiadamy, jest oddech.

Gdy nie zwracamy uwagi na oddech, staje się on nawykowy, przez co bardzo często jesteśmy słabo dotlenieni, gorzej nam się myśli i mamy mniej energii. Dzieje się tak głównie wtedy gdy w naszym życiu dominuje stres, oddech wtedy się spłyca i spada jego wydajność.

Emocje które odczuwamy, także zmieniają nasz oddech. Ale to działa też w drugą stronę, jeśli podejdziemy do tego świadomie, za pomocą oddechu, możemy ochłonąć i przestać się nakręcać. Nie bez powodu mówi się, o tym żeby wziąć kilka głębszych oddechów na uspokojenie.

Jest to bardzo potężne narzędzie, które może pomóc nam w rozwoju, każdy powinien nauczyć się prawidłowo oddychać.

Jeśli jesteś osłabiony/osłabiona, wyjdź na świeże powietrze, weź kilka głębokich oddechów i zobaczysz jak się poczujesz.

Więc jeśli masz problemy emocjonalne, zdrowotne czy jakiekolwiek inne, zacznij pracować nad oddechem, skupiaj się na nim, zwracaj uwagę na to, jak oddychasz w danej sytuacji, praktykuj świadomy oddech, rób to nawet wtedy, gdy wszystko w Twoim życiu jest ok.

Pomine tutaj, szereg zdrowotnych zalet oddechu, jeśli chcesz poczytaj o tym. Chce tylko przypomnieć o tym, jak wspaniały dar, do poznawania siebie, posiadamy.

Życzę Ci, poznania pełnej mocy oddechu 🙏

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *