ZAGUBIENIE

Prawie każdy doświadczył tego efektu wow, w momentach, gdy coś zrozumiał, życie nagle stało się dużo prostsze, przyszła ta energia i motywacja, przyszła radość i „oświecenie”.

Ale po kilku godzinach, dniach znowu się zepsuło, życie stało się trudniejsze, powróciła złość, niecierpliwość, smutek i zwątpienie.

Dlaczego tak się dzieje? Czy to w ogóle ma sens? Zastanawiamy się.

To zwątpienie przychodzi, gdy wychodzimy z pola serca, nawykowo przechodzimy w destruktywne myśli i ciężko nam cokolwiek wtedy zmienić. Ciężko przestawić się na zrozumienie.

Otóż powiem Ci coś, nie przestawisz się na zrozumienie, nie wrócisz do pola serca poprzez myślenie, że chcesz tam wrócić. Takie myślenie, tylko utwierdza Cię w Twoim stanie.

A więc co należy zrobić w takich momentach?

Dać sobie chwilę na bycie tu i teraz, a potem skupić się na wdzięczności. Wdzięczność jest wspaniałym uczuciem, które otwiera nasze serce, dzięki niej wracamy w radości, miłość i zrozumienia. Przypominamy sobie również to, że niczego nam nie brakuje.

Oczywiście nie jest to jedyny sposób, ale jest bardzo łatwy i skuteczny.

W podobny sposób działa współczucie.

Pamiętaj, nie wystarczy czegoś przeczytać, żeby coś zrozumieć, może wtedy przyjść chwilowe zrozumienie, które następnego dnia się ulotni. Żeby to utrwalić, trzeba to zastosować, poczuć i przeżyć, tylko wtedy zaczyna się to ukorzeniać. Zawsze potrzebne jest działanie.

Bo rozwój to droga, stojąc w miejscu, nie dotrzesz do celu.

Życzę Wam prosto z serducha, abyście zawsze o tym pamiętali

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *