ZAPYTAJ SIEBIE

Często zastanawiamy się, jaką decyzję podjąć, czy iść w prawo, czy w lewo, na skróty, a może drogą dłuższą. Mamy po prostu dylemat, bo nie wiemy dokąd nas ta droga zaprowadzi.

Oczekujemy wtedy, aby ktoś nam podpowiedział, szukamy również odpowiedzi w otaczającej nas rzeczywistości. Stresujemy się i złościmy, bo nie wiemy co robić i co będzie tym właściwym.

W takiej sytuacji pamiętaj o jednym, najlepsze odpowiedzi przychodzą same, gdy nasz umysł i serce są spokojne. Jeśli jest w Tobie stres, gniew, smutek, wstyd, żal, bądź inne emocje. Nie podejmuj decyzji na ich podstawie.

Weź głęboki oddech, pomedytuj, posłuchaj ulubionej muzyki, wyjdź do lasu, zrób cokolwiek, żeby powrócić do spokojnego umysłu. Gdy to się stanie, zadaj sobie pytanie.

Jaką decyzję chce podjąć? W którym kierunku chce iść?

Nie słuchaj myśli, które się wtedy pojawiają, nie słuchaj emocji. Po prostu pozostań w wyciszeniu. Odpowiedź przyjdzie do Ciebie niespodziewanie. Nie musisz jej oczekiwać, ona po prostu przyjdzie, zaufaj, że tak się stanie i odpuść już myślenie. Na nic ono.

Będziesz zdziwiona/zdziwiony, jak prosta i skuteczna jest ta metoda. Mamy w sobie niesamowitą mądrość, której często nie słuchamy, bo nasze myśli i emocje nas zaślepiają. Cisza i spokój to najlepsi nauczyciele, wystarczy tylko ich posłuchać.

Życzę Ci, abyś pozwolił sobie, zauważyć siebie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *